دوربین مدار بسته AHD چیست؟
دوربین مدار بسته AHD چیست؟

دوربین مدار بسته AHD چیست؟

دوربین مدار بسته AHD

دوربین مدار بسته AHD یک دوربین مدار بسته ویدئوئی آنالوگ تلویزیونی استاندارد است که برای انتقال ویدیو HD از دوربین‌های امنیتی به DVR از کابل کواکسیال‌ها استفاده می‌کند. AHD از تصاویر HD با رزولوشن۷۲۰p  و ۱۰۸۰p  پشتیبانی می‌کند. می‌توانید انواع مختلف دوربین‌ مدار بسته AHD را در اینجا مشاهده کنید.

دوربین مدار بسته AHD از چه نوع کابلی استفاده می‌کند؟

دوربین مدار بسته AHD برای اتصال به DVR‌ها از همان نوع کابل کواکسیالی استفاده می‌کنند که دوربین‌ مدار بسته آنالوگ سنتی استفاده می‌کردند که این نوع معمولاً کابل‌های کواکسیال RG59 یا RG6 هستند. یکی از مزایای استفاده از

دوربین مداربسته AHD بجای دوربین‌های HD-SDI (یک استاندارد HD دیگر برای دوربین‌های امنیتی استفاده کنند از کابل کواکسیال) این است که کابل کواکسیال RG59 می‌تواند مسافت‌های طولانی‌تری را بدون افت کیفیت ویدئو طی کند. آن‌چه که ما تاکنون تجربه کرده‌ایم، نصابان به  کابل کواکسیال RG69اعتماد کامل داشته و آن را تا فواصل حداکثر ۲۵۰ متری برای

دوربین‌ مداربسته AHD مورد استفاده قرار می‌دهند. دوربین AHD همچنین می‌توانید از کابل UTP همراه با بالون‌های ویدئویی استفاده کرده و تا فواصل حداکثر ۳۲۰ متر و با استفاده از کابل CAT5 تصویر ارسال کنند.

AHD در برابر وضوح تصویر ۹۶۰H

در تصاویر زیر مقایسه‌ای بین تصاویر ضبط شده توسط دوربین ۹۶۰H  و دوربین مدار بسته AHD  با رزولوشن ۷۲۰p  و ۱۰۸۰p  انجام شده است. دو دوربین اول به یک iDVR-E8 hybrid analog / AHD CCTV DVR متصل و شروع به ضبط تصویر کردند. دوربین با کیفیت ۱۰۸۰p  به iDVR-PRO AHD / HD-TVI / anlog CCTV hybrid DVR متصل شد. وقتی که برای اولین بار این مقاله را می‌نوشتم، هنوز دوربین با کیفیت ۱۰۸۰p  AHD درست نشده بود. همین که در سپتامبر سال ۲۰۱۵ امکان دسترسی من به دوربین با کیفیت ۱۰۸۰p  فراهم گردید، این دوربین ها و همچنین دوربین‌های ۷۲۰p  و ۱۰۸۰p  (AHD و HD-TVI) با آخرین تکنولوژی ضبط تصاویر iDVR-PRO  کار می‌کردند.

هم دوربین آنالوگ و هم دوربین مدار بسته AHD  با کیفیت ۷۲۰p  هر دو روی صفحه با رزولوشن ۷۲۰p  نمایش داده شدند. دوربین با کیفیت ۱۰۸۰p  AHD با رزولوشن ۱۰۸۰p  نمایش داده شد. لطفا برای دیدن اندازه کامل تصاویر بر روی تصاویر کلیک کنید.

تصویر با وضوح۹۶۰H

برای ضبط تصاویر این بخش از یک دوربین DPRO-9620VF dome 960H camera استفاده شده است.

دوربین مدار بسته AHD چیست؟

خرید محصولات در وب سایت : بایمن کالا 

وب سایت تخصصی سیستم های امنیتی : شرکت روش اندیشه مطلق