جانشینان آنالوگ: دوربین مدار بسته مگا پیکسلی
جانشینان آنالوگ: دوربین مدار بسته مگا پیکسلی

جانشینان آنالوگ: دوربین مدار بسته مگا پیکسلی

کیفیت همراه با وضوح تصویر بالا در واقع تعداد پیکسلی است که تصویر را روی تلویزیون HD یا صفحه مانیتور‌تان تشکیل می‌دهند. دوربین مدار بسته  مگا پیکسلی، بهره‌گیری از کیفیت بالا در گرفتن فیلم حاوی تعداد پیکسل بالا است. امروزه دوربین مدار بسته IP بیش از پیش در حال تبدیل شدن به دوربین مدار بسته AHD یا همان رزولوشن‌های ویدئویی با کیفیت بسیار بالا هستند.

ممکن است عباراتی مانند “مگاپیکسل” را در ارتباط با دوربین‌ مدار بسته IP شنیده باشید اما حواستان باشد، همه دوربین مدار بسته هایIP رزولوشن مگاپیکسلی ندارند. یک دوربین مدار بسته مگا پیکسلی مبتنی بر IP با استفاده از خطوط داده‌ (Cat6 / Cat5) اقدام به انتقال سیگنال‌های ویدئویی از طریق شبکه با فرمت دیجیتال می‌کند که کل این سیستم به معنی NVR (ضبط کننده ویدئوی مبتنی بر شبکه) و یا بدان معنی است که نیازمند نرم‌افزاری برای تبدیل فرمت تصویر ویدیو و تبدیل آن به دیجیتال نیستید.
مثلاً، یک فیلم کاملاً ۱۰۸۰P (1920×1080 یا ۲MP) بدان معنی است که تصویر به تنهایی دارای ۱۹۲۰ نقطه نوری رنگی منحصر به فرد در سراسر عرض صفحه نمایش و ۱۰۸۰ نقطه نوری رنگی در سراسر ارتفاع آن است که مجموع کل این نقاط رنگی بالغ بر ۲،۰۷۳،۶۰۰ پیکسل می‌گردد. هر پیکسل بسته به رنگی که باید نمایش داده شود می‌تواند رنگ خود را تغییر دهد. هر چه رزولوشن صفحه نمایش بالاتر باشد، تصویر که نمایش داده می‌شود روشن‌تر و واضح‌تر خواهد بود.

وقتی اصطلاح ۲MP را می‌شنوید بدین معنی است که چه تعداد پیکسل مجزا مگا پیکسل را تشکیل می‌دهند. با این تکنولوژی دیگر به ۳/۱ تا ۳ مگا پیکسل محدود نیستید. بسته به نیاز و صد البته به بودجه‌تان، می‌توانید رزولوشن‌های بالاتر را هم داشته باشید. می‌توانید رزولوشن‌های ۵MP ، ۱۲MP، ۲۲MP را تصور کنید؟!!
F.Y.I
در مورد تمامی فیلم‌ها در همه سیستم‌ها، پس از ضبط فیلم می‌توان آن را تقویت (بزرگنمایی) کرد اما این‌کار فقط به صورت دیجیتالی یا از طریق کامپیوتر یا DVR (اگر امکان انجام آن را داشته باشد) انجام می‌گیرد. این بدان معناست که پیکسل‌های مجزایی که تصویر را می سازند را می‌توان بزرگتر کرد. با این حال، در مورد فیلم آنالوگ، چنین مزیتی وجود ندارد زیرا جزئیات و رزولوشن پایین پیکسل در آن‌ها اجازه انجام چنین کاری را نمی‌دهد

جانشینان آنالوگ: دوربین مدار بسته مگا پیکسلی

خرید محصولات در وب سایت : بایمن کالا 

وب سایت تخصصی سیستم های امنیتی : شرکت روش اندیشه مطلق