DVR در برابر NVR
DVR در برابر NVR

DVR در برابر NVR

در طول این سالها بسیار به فناوری‌های نوین عادت کرده‌ایم و این فناوری‌ها به شکلی موثر در تار و پود زندگی‌مان تنیده شده است. در مبحث نظارت امنیتی دوربین مدار بسته دو فن آوری دیجیتال بسیار مهم وجود دارد که به طور معمول و به صورت روزانه مورد استفاده افراد جامعه قرار می‌گیرد؛ این دو فناوریDVR و NVR هستند. هر چند هر دوی این فناوری‌ها خدماتی مشابه ارائه می‌کنند اما با هم تفاوت اندکی هم دارند.

اولین و پیش از هر چیز بگذارید تعریف درستی از DVR و NVR ارائه کنیم:

[۱]DVR: ضبط کننده ویدئوی دیجیتال

[۲]NVR: ضبط کننده ویدئوی شبکه‌ای

حال که معنای اصلی این فن آوری‌ها را متوجه شدیم می‌توانیم عمیق‌تر به قابلیت‌های هر دوی این فناوری‌ها بپردازیم. اگر نگاهی به تفاوت‌های میان این بیندازیم به درک بهتر این موضوع کمک خواهد کرد که آیا برای سیستم نظارت دوربین مدار بسته  DVR بهتر است یا NVR.

شکل ۱. تفاوت میان NVR و DVR

نحوه اتصالات
تفاوت عمده میان DVR و NVR اساس کار آنها است. دستگاه‌های NVR به شبکه متکی هستند و در نتیجه نیاز به سیم کشی کمتری دارند. این سیستم‌ها بادوربین مدار بسته IP خارج از شبکه نیز سازگار هستند بنابراین انعطاف پذیری بیشتری در انتخاب محل این دستگاه‌ها دارید زیرا تا زمانی که دوربین مدار بستهبه شبکه متصل شود و به اینترنت هم دسترسی داشته باشید، می‌توانید هر جا که حضور فیزیکی دارید فیلم‌های‌تان را از تلویزیون یا مانیتور مشاهده کنید.

با داشتن DVR‌ها، می‌توانید فیلم‌هایتان بدون نیاز به اینترنت مشاهده کنید به شرط این‌که نزدیک دستگاه DVR باشید؛ به این معنی اگر برق برود و در عین حال، شما سیستم باتری پشتیبان نصب کرده باشید، اتصال به ویدیوی خود را از دست نخواهید داد. DVR‌ها با دوربین‌ مدار بسته HD و آنالوگ که از طریق سیم کشی به سیستم متصل می‌شوند، سازگاری دارند.

سازگاری
سیستم‌های NVR بسیار محدود‌ترند. با توجه به ماهیت سیستم و فن آوری، تنها دوربین مدار بسته IP که به یک شبکه متصل هستند می‌توانند با سیستمدوربین مدار بسته NVR جفت شوند.

خرید محصولات در وب سایت : بایمن کالا 

وب سایت تخصصی سیستم های امنیتی : شرکت روش اندیشه مطلق 

وقتی صحبت از سازگاری به میان می‌آید، سیستم DVR انعطاف پذیر‌تر است و می‌توان آن را با دوربین مدار بسته های مختلفی جفت کرد. علی‌رغم وجود این واقعیت، هنوز هم توصیه ما به شما کاربران این است که پیش از خرید هرگونه دستگاهی، از سازگاری آن‌ها با یکدیگر مطمئن شوید.

صرف نظر از این‌که چه سیستمی انتخاب کنید، هر دوی دستگاه‌های DVR و NVR ها دارای قابلیت مشاهده از راه دور از طریق برنامه‌های کاربردی گوشی‌های هوشمند هستند. برای فهمیدن این‌که کدام برنامه را باید برای دستگاه‌هایتان دانلود کنید، به سایت محصول خریداری شده مراجعه کنید.

ادامه دارد…

خرید محصولات در وب سایت : بایمن کالا 

وب سایت تخصصی سیستم های امنیتی : شرکت روش اندیشه مطلق 

DVR در برابر NVR